Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Prawie 20 proc. więcej turystów  w pierwszym półroczu 2017 roku odwiedziło Rzeszów. Do stolicy Podkarpacia chętnie przyjeżdżają też zagraniczni goście. Dobrze mają się też nasze obiekty noclegowe.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie poinformował, że pierwsze półrocze br. dla turystki w stolicy Podkarpacia było bardzo udane. Świadczą o tym opublikowane przez Podkarpacki Ośrodek Badań Regionalnych najnowsze dane na temat ruchu turystycznego na Podkarpaciu. Wynika z nich, że pierwsza połowa 2017 roku była rekordowa pod tym względem dla Rzeszowa. Całe województwo również odnotowało wzrost liczby turystów, którzy chętnie odwiedzają i nocują w naszym regionie.

Jak wynika z badań, od stycznia do czerwca, w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku, wzrosła liczba turystów odwiedzających Podkarpacie. Udzielono również więcej noclegów. Od stycznia do czerwca br. z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 526,3 tys. osób, w tym 72,6 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 1,4 mln noclegów.

Połowa turystów zagranicznych, którzy odwiedzili Podkarpacie, skorzystała z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie (36,4 tys. osób).

Łącznie od stycznia do czerwca Rzeszów odwiedziło 129,8 tys. turystów. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało o 12,5 proc. więcej turystów w porównaniu z tym samym okresem  2016 roku. Liczba turystów zagranicznych zwiększyła się o 18,6 proc. Ogólna liczba udzielonych noclegów wzrosła o 10,7 proc. Natomiast Rzeszów w tym samym okresie odwiedziło o 19,6 proc. więcej turystów ogółem niż w 2016 roku, a liczba turystów zagranicznych wzrosła aż o 29,7 proc.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.