Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce

Ponad 80 tysięcy pasażerów obsłużyło w kwietniu lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce. O 12 procent więcej niż rok temu. 

Liderem w Jasionce nadal jest Ryanair, oferujący w kwietniu już osiem tras, który przetransportował na swoich fotelach 31,5 tys. osób. W samolotach LOT-u zasiadło 18 tys. ludzi, a w czarterach (sześć kierunków) – 9,8 tys. Po podwojeniu oferty Lufthansa zamknęła miesiąc wynikiem 7,9 tys. pasażerów, a WizzAir – 3,6 tys.

Jeżeli chodzi o kierunki regularne to liderem jest Warszawa, przed Londynem, Monachium i Rzymem. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób. W czarterach zaś najlepsze kierunki to: Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam.

W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od początku 2024 roku lotnisko w Jasionce odprawiło już ponad 270 tys. osób, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który był najlepszy w historii i zamknął się wynikiem ponad miliona podróżnych.

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, przypomina, że w szczycie tegorocznego sezonu, lotnisko będzie oferować będzie 28 kierunków, większość z nich będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu. 

– Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że sprawdzać powinny się też nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę – mówi Hamryszczak.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama