589 tysięcy pasażerów obsłużyło lotnisko w Jasionce w 2013 roku. To rekord w historii podrzeszowskiego portu.
Rok 2012 był dla Jasionki rekordowy. Lotnisko po raz pierwszy przekroczyło liczbę 500 tysięcy obsłużonych pasażerów – dokładnie 565 tys. Rok 2013 okazał się jeszcze lepszym. Przez port przewinęło się 589 tys. osób, mimo, że przez wiele dni Jasionka była sparaliżowana przez mgłę i przedłużającą się zimę. Ubiegłoroczny wynik lotniska oznacza 4-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z 2012 rokiem.

Lotnisko w Jasionce od kilku lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce, w którym zrealizowano i realizuje się wiele ważnych inwestycji. Od 2012 roku funkcjonuje tu nowy, obszerny i nowoczesny terminal pasażerski, nowe drogi kołowania, hangary dla samolotów, ukończona została także nowa wieża kontroli lotów, a sam port z roku na rok obsługuje coraz więcej pasażerów oraz przewozów cargo do krajów europejskich, a także poza kontynent.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obecnie w ramach regularnych połączeń z lotniska Rzeszów-Jasionka można obecnie dotrzeć m.in. do: Frankfurtu, Warszawy, Paryża, Rzymu, Londynu (lotniska Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu (od marca do października), Birmingham, East Midlands oraz Dublina. Trasy obsługują: Eurolot, LOT, Lufthansa i Ryanair.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama