Zdjęcie: Pixabay

Nie 249 tys. jak zakładano, a prawie 300 tys. zł miasto Rzeszów musi wydać na zorganizowanie przestrzeni rekreacyjnej na osiedlu Nowe Miasto. Po ponad miesiącu od otwarcia kopert z ofertami, urzędnicy wybrali wykonawcę. 

Przetarg na stworzenie zielonej przyjaznej przestrzeni został rozstrzygnięty 7 lipca. Oferty złożyły cztery firmy. Dwie przygotowały podobne wyceny, w granicach 290 tys. zł, trzecia była wyższa o prawie 60 tys. zł, a czwarta kwota opiewała na prawie 350 tys. zł.

Miasto planowało wydać niecałe 250 tys. zł. Po analizie sytuacji w ratuszu podjęto decyzję, że znajdą się dodatkowe pieniądze. Biorąc pod uwagę to, jak rosną ceny, przy kolejnym przetargu mogło być jeszcze drożej.

Dlatego urzędnicy zdecydowali się na najtańszą ofertę, za prawie 292 tys. zł. Tym samym przetarg wygrała firma Kris-Bud z Jasienicy Rosielnej. Na wykonanie wszystkich prac będzie miała pięć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli do końca roku. 

Zielona przestrzeń rekreacyjna na osiedlu Nowe Miasto powstanie między Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 a Przedszkolem nr 38. Motywem przewodnim tego miejsca będzie kolorowa rabata bylinowa ze strefami tematycznymi. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W pierwszej – edukacyjnej, będzie można obserwować zjawiska naukowe związane z ruchem ziemi oraz przekazywaniem i zachowaniem energii. Stanie więc zegar słoneczny i wahadło Newtona. W drugiej będą instrumenty muzyczne: bębny, aerofon, dzwony rurowe i cymbały.

Oprócz tego będą kostki wiedzy, czyli słupy z informacjami na temat owadów zapylających, roślin miododajnych i energii drzew oraz „domki” dla dzikich owadów, a ławki będą w kształcie plastrów miodu.

Zdjęcie: materiał Urzędu Miasta Rzeszowa

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama