Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie prowadzi rekrutację osób zainteresowanych pracą na terenie Niemiec i Holandii. Spotkania w Rzeszowie z kandydatami odbędą się 11 i 20 stycznia.

WUP szuka kandydatów do pracy w Niemczech na stanowiska: elektroinstalator-elektromonter, monter instalacji sanitarnych, grzewczych oraz klimatyzacji, hydraulik, serwisant-elektronik, spawacz-WIG, spawacz MAG.    

– W przypadku tych stanowisk konieczna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Dla kandydatów legitymujących się odpowiednimi kwalifikacjami, ale bez znajomości języka niemieckiego, pracodawca zorganizuje i opłaci kurs językowy w Polsce – poinformował Krzysztof Powrózek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Niemiecka firma Piening przewiduje zatrudnienie na pełen etat, w systemie zmianowym,
w różnych miejscowościach na terenie Niemiec. Oferuje również pomoc w zakwaterowaniu
i załatwieniu formalności urzędowych na miejscu, odzież ochronną i środki ochrony osobistej.

Spotkania kandydatów z niemieckim pracodawcą odbędą się 17 stycznia w oddziałach WUP w Tarnobrzegu, 18 stycznia w Przemyślu, 19 stycznia w Krośnie (wszystkie o godz. 10:00), a w Rzeszowie 20 stycznia (piątek) o godz. 9:30 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP przy ul. Langiewicza 15.

W przypadku pracy w Holandii chodzi o zatrudnienie ludzi w branży budowlanej dla cieśli szalunkowych, hydraulików, spawaczy, stolarzy i cieśli konstrukcyjnych oraz dekarzy. Warunki pracy holenderski pośrednik przedstawi na spotkaniu w środę 11 stycznia br. 

Firma otwarta jest na rekrutację ludzi młodych po ukończonej szkole kierunkowej organizując dla nich płatne praktyki oraz fachowców po 50. roku życia z doświadczeniem w branży. Firma zapewnia zakwaterowanie, a dla chętnych organizuje w Holandii kurs języka holenderskiego.

Miejsca pracy: Holandia Północna (Amsterdam) i Południowa (Rotterdam, Dordrecht), Brabancja Północna (Breda) oraz Utrecht przy budowie, przebudowie lub renowacja osiedli mieszkaniowych, apartamentowców, domów jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w godzinach 10:00-14:00 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP Rzeszów przy ul. Langiewicza 15. 

Osoby z Podkarpacia zainteresowane ofertą pracy mogą przesyłać swoje CV na adres doradcy EURES, Wojciecha Wosia – wwos@wup-rzeszow.pl. Więcej informacji można również uzyskać pod nr telefonu (17) 850 92 23.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: