Reklama

Prof. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, został uhonorowany tytułem “Edukator Roku 2014” za działania dynamizujące rozwój szkolnictwa wyższego.

Laudator nagrody Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, w uzasadnieniu podkreślił, że prof. Pomianek jest stałym rzecznikiem szkół niepaństwowych na arenie regionalnej i krajowej, a jego działanie eksperckie i medialne stanowi świadectwo troski o dobro wspólne i przejaw społecznej odpowiedzialności.

O przyznaniu nagrody decyduje kapituła konkursu, której przewodniczącym jest prof. Jacek Wodź. Honorowymi członkami kapituły są rektorzy największych uczelni wyższych województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.

W tegorocznej edycji nagrody przyznano również tytuł „Edukatora Roku 2014” w kategorii „Europejski Wymiar Edukacji”. Wyróżnienie to otrzymał prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W historii konkursu kapituła przyznała 15 nagród najwybitniejszym przedstawicielom świata nauki, polityki i biznesu. W gronie laureatów nagrody znaleźli się m.in.: prof. Michał Kleiber, prof. Leszek Balcerowicz, prof. Jerzy Buzek, prof. Danuta Hübner oraz były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 7 października w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: