Zdjęcie: Materiały prasowe

Należąca do PGE Energia Ciepła rzeszowska elektrociepłownia, przechodzi remont. Produkcja w tym czasie nie jest wstrzymana. 

Niektóre prace w tym roku rozpoczęły się już na przełomie kwietnia i maja. Urządzenia rzeszowskiej elektrociepłowni podlegają przeglądom, naprawom i modernizacjom.

W bloku gazowo-parowym (BGP) wymieniono pompę oleju hydraulicznego turbiny gazowej.  Dokonano też przeglądu zaworu bezpieczeństwa z urządzeniem sterującym, wymianę zaworu odcinającego na odwodnieniu rurociągu pary oraz wymianę zaworu odcinającego chłodnicę wtryskową.

Przeprowadzono również przeglądy pozostałych urządzeń bloku oraz zaplanowane badania, na podstawie których wydano decyzje o dopuszczeniu urządzeń do dalszej eksploatacji.  

Prowadzone remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa – powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie. 

Tegoroczne prace remontowe objęły także blok gazowo-silnikowy (BGS) wyposażony w cztery silniki Rolls-Royce. Kluczowe prace to wymiana głowic cylindrowych, wymiana tulei cylindrowych i remonty kapitalne turbosprężarek. W bieżącym sezonie remontowym, zaplanowane zostały również przeglądy czterech generatorów tego bloku.

– Mimo trwających remontów, elektrociepłownia w Rzeszowie nie przerywa produkcji – powiedział Tadeusz Kępski, dyrektor techniczny Elektrociepłowni PGE EC.

Zaplanowano też prace remontowe w zakresie elektryki i automatyki. Główne prace będą na układach wyprowadzenia mocy z bloków BGP oraz BGS. Najważniejszym zadaniem jest zmiana układu fazowego stacji 110 kV, wiążąca się z koniecznością wykonania prac w wielu punktach układu elektroenergetycznego poszczególnych obiektów elektrociepłowni.

Prace remontowe w spalarni zaplanowane są na jesień i będą obejmowały przegląd turbozespołu SIEMENS oraz wymianę podgrzewacza powietrza pierwotnego wraz z niewielką zmianą konstrukcji wsporczej i tras rurociągów.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama