Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

„Modernizacja ul. Lisa-Kuli” i „Możliwe utrudnienia w ruchu: Cieplińskiego, Kilara, Dąbrowskiego” – takie komunikaty pojawiły się w czwartek na tablicy elektronicznej w Rzeszowie.  

Wielkimi krokami zbliża się remont około 400-metrowego odcinka ulicy Lisa-Kuli. Co prawda, na plac budowy nie weszli jeszcze pracownicy firmy Molter z Głogowa Małopolskiego (inwestycja za ponad 1 mln zł), ale miasto już od czwartku informuje o remoncie. Komunikat wyświetla się na elektronicznej tablicy nad al. Cieplińskiego.

Na tablicy są dwa napisy: „Modernizacja ul. Lisa-Kuli” i „Możliwe utrudnienia w ruchu: Cieplińskiego, Kilara, Dąbrowskiego”. W praktyce komunikat ma mieć zastosowanie najpóźniej od poniedziałku. Wtedy na ul. Lisa-Kuli ma wkroczyć ekipa budowlana. Wymieni ona nawierzchnię, jezdnię wzmocni geosiatką oraz poprawi krawężniki i studzienki. 

Aby jak najmniej utrudniać życie kierowcom, drogowcy postanowili, że najpierw zostanie wyremontowana jedna część drogi, potem druga. – Gdy będzie kładziona ostatnia warstwa asfaltu, możliwe, że trzeba będzie na dzień lub pół dnia całkowicie wyłączyć ul. Lisa-Kuli z ruchu – mówi Andrzej Maciejko, p. o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

Drogowcy przewidują, że całkowite zamknięcie ulicy Lisa-Kuli nastąpiłoby w dzień niepracujący, np. w sobotę. Remont ma potrwać do końca sierpnia br. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama