Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 19-letnia kobieta, która kierowała renault i wjechała w ogrodzenie posesji na skrzyżowaniu ulic Zbyszewskiego i Kotuli w Rzeszowie. Pijane były również dwie pasażerki auta. 

W środę około godz. 11:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu z udziałem najprawdopodobniej nietrzeźwej kierującej. Na miejscu funkcjonariusze zastali kierującą renault, która jechała wraz z dwiema pasażerkami.

– Policjanci sprawdzili trzeźwość kobiet. Okazało się, że kierująca, 19-letnia mieszkanka Rzeszowa, była pijana. Badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwe były również jej pasażerki, u których badanie wykazało odpowiednio 0,9 i 1,4 promila – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-latka jechała ul. Kotuli. Na wysokości z ul. Zbyszewskiego skręciła nagle w prawo, straciła panowanie nad prowadzonym samochodem i uderzyła w ogrodzenie posesji. Na szczęście nikt nie został ranny, natomiast uszkodzeniu uległy ogrodzenie i samochód.

Policjanci zatrzymali 19-latce prawo jazdy. Za jazdę po pijanemu grozi jej do dwóch lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama