Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów, Stalowa Wola, Mielec – te trzy miasta na Podkarpaciu walczą o mecz reprezentacji Polski z reprezentacją Niemiec do lat 20, który odbędzie się 7 października. 

Po pandemicznej przerwie, do rywalizacji Elite League wracają młodzi piłkarze do lat 20. Elitarne spotkanie z Niemcami zostanie rozegrane na Podkarpaciu. Polski Związek Piłki Nożnej powierzył Podkarpackiemu ZPN organizację meczu reprezentacji narodowej. 

– To bardzo ważna reprezentacja. Wielu z tych zawodników stanowi ścisłe zaplecze pierwszej reprezentacji. Wierzymy, że za kilka lat, to właśnie ci, którzy zagrają na Podkarpaciu, będą strzelać gole dla seniorskiej reprezentacji naszego kraju – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. 

Wymogi organizacyjne meczu takiej rangi spełniają na Podkarpaciu trzy obiekty: Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, Stadion MOSiR w Mielcu oraz Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie. Trwają rozmowy co do dokładniej lokalizacji meczu, którą należy potwierdzić w PZPN do końca sierpnia.

Mecz Polska-Niemcy zostanie rozegrany w czwartek, 7 października, o godz. 18:00. Transmisję spotkania zapowiedziała TVP Sport. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, spotkanie może obejrzeć 50 procent pojemności stadionu. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Bezpłatne bilety na mecz będą dystrybuowane zarówno indywidualnie, jak i dla grup zorganizowanych (szkoły, szkółki piłkarskie, kluby itp.).

Podkarpacki ZPN poszukuje wolontariuszy zainteresowanych współpracą przy organizacji meczu, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie i nabyć umiejętności przy organizacji tak dużego wydarzenia, jakim jest mecz reprezentacji Polski. Wszelkie informacje o meczu będą na stronie www.podkarpackizpn.pl oraz Facebooku Podkarpackiego ZPN.

Jeżeli Rzeszów zdobędzie prawo organizacji meczu Polska-Niemcy, to byłoby to już trzecie spotkanie młodych piłkarzy reprezentacji w ostatnich latach. W 2019 roku przy Hetmańskiej Polacy zagrali z Portugalią (przegrali 0-1), a w 2017 roku bezbramkowo zremisowali w meczu towarzyskim ze Szwajcarią. Oba mecze zobaczyło po 12 tys. widzów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama