„Return to Reason” – we wtorek tylko w rzeszowskim kinie Zorza!

Legendarny, awangardowy projekt Mana Raya z muzyką SQÜRL na dużym ekranie! „Return to Reason” w kinie Zorza, we wtorek, 23 kwietnia.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

„Return to Reason” zobaczycie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Zorza, początek o o godz. 20:00, bilety w cenie 14 zł. Przed seansem Mateusz Marcin Mróz, redaktor portalu Pełna Sala, wygłosi prelekcję. Po seansie – dla chętnych – dyskusja w holu kina.

„Return to Reason”, to zestaw odrestaurowanych pierwszych filmów Mana Raya, fotografa, reżysera i malarza tworzącego w nurtach surrealizmu i dadaizmu, do którego nową muzykę wykonali: geniusz kina niezależnego Jim Jarmusch i Carter Logan z zespołu SQÜRL.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Projekt po raz pierwszy pokazano na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. W zestawie poza tytułowym „Return to Reason” (1923) znajdują się również: „Emak Bakia” (1926), „Tajemnice Zamku Kostki do gry” (1929) i „Rozgwiazda” (1928).

To piorunujący mariaż ponadczasowego kina eksperymentalnego – zanurzonego w surrealizmie i dadaizmie, pełnego wizualnych niespodzianek, geometrycznych wolt i wyrafinowanej symboliki – z niepokojącym, hipnotyzującym, nowoczesnym soundtrackiem.

W taki sposób klasyka kina otrzymała nową oprawę dźwiękową, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych ostatnich lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama