Rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego zakończona! Zobacz efekty [FOTO]

W końcu udało się! W ubiegłym tygodniu zakończył się długo wyczekiwany remont parku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie, czyli Ogrodów Miejskich im. „Solidarności”.

 

Inwestycję, wartą 7,5 mln zł, miasto rozpoczęło na ubiegłorocznych wakacjach. Po ponad roku pracy możemy już podziwiać efekty modernizacji. – Mam nadzieję, że park odzyskał dawny blask. Taka jest też opinia mieszkańców, którzy tam spacerują – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

W ramach inwestycji wykonano place zabaw, odtworzony został staw z fontannami, powstały ogrody kwaterowe z kwiatami jednorocznymi. Ustawione zostały także cztery rzeźby od strony ul. Langiewicza, a w centralnej części parku stanął zegar słoneczny.

Nasadzono także nowe drzewa i krzewy oraz rozłożono trawniki z rolki. Przeniesiono także pomnik Juliusza Słowackiego na aleję główną i obsadzono go kwiatami, podświetlono.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Modernizację parku planowano już ponad 10 lat temu, ale stworzona wówczas dokumentacja trafiła do ratuszowej szuflady i niewiele się z nią działo. W 2017 roku miasto pieniądze na remont chciało uzyskać programy „Polska-Białoruś-Ukraina”. Niestety, z tego nic nie wyszło, dlatego ratusz dwa lata temu postanowił, że park wyremontuje z miejskiego budżetu. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama