Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Sensacyjne doniesienia radia RMF FM! Polskie służby rozbiły siatkę szpiegów Rosji. Swój ślad zostawili m.in. w podrzeszowskiej Jasionce. 

Jak podało w środę RMF FM, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali w tej sprawie 6 osób. Miały być one członkami grupy prowadzącej w naszym kraju przygotowania do działań dywersyjnych.

– To cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy, którzy mieli pracować na zlecenie rosyjskich służb specjalnych – informuje RMF FM. 

Ukryte kamery 

Rozgłośnia, bazując na swoich źródłach, podała, że agenci ABW zatrzymali cudzoziemców w związku z odkryciem na ważnych trasach i węzłach kolejowych ukrytych kamer, które rejestrowały ruch na torach i transmitowały obraz do sieci.

– Chodzi głównie o odcinki tras kolejowych w województwie podkarpackim – między innymi w okolicach lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Jest ono głównym punktem przerzutowym zachodniej broni i amunicji dla Ukrainy – przypomina RMF FM. 

I dodaje, że związku z działaniami siatki na trasach kolejowych i w krajowej infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa.

Kamiński zabierze głos

Do doniesień rozgłośni na razie nie odniosły się polskie służby, ani Prokuratura Krajowa. Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służ specjalnych, zapowiedział, że w czwartek (16 marca) o godz. 11:00 zrobi to Mariusz Kamiński, szef MSWiA. 

 

To kolejne zatrzymania osób, które są podejrzane o szpiegowanie na rzecz Rosji. 28 lutego 2022 roku w Przemyślu zatrzymano hiszpańskiego dziennikarza Pablo G. oraz jego znajomą. Śledztwo w tej sprawie przeniesiono z Rzeszowa do Lublina. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama