Zdjęcie: TVP Rzeszów
Reklama

Robert Choma, były prezydent Przemyśla, został nowym prezesem państwowej spółki Polska Grupa Energetyczna Obrót, która swoją siedzibę ma w Rzeszowie.

Informacje na ten temat w czwartek wieczorem potwierdził nam Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót. – Robert Choma od najbliższego poniedziałku będzie pełnił obowiązki prezesa spółki – powiedział Majewski. Od 12 grudnia 2018 roku p.o. prezesa był Zenon Wajda.  

Roberta Chomę na prezesa PGE Obrót wybrała rada nadzorcza spółki, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie. Zenon Wajda będzie wiceprezesem, a oprócz niego na tych stanowiskach będą jeszcze: Jerzy Hejnar i Jan Mądrzak.

Mariusz Majewski unikał odpowiedzi na pytania, dlaczego to właśnie Roberta Chomę wybrano na prezesa spółki. Nie sposób było się dowiedzieć, kto, oprócz Chomy, startował jeszcze w konkursie, a nawet ilu było kandydatów. Słyszeliśmy tylko, że udzielanie tak szczegółowych informacji “nie jest praktykowane” przez PGE Obrót. 

Robert Choma to były polityk PiS. W latach 2002-2018 był prezydentem Przemyśla. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie startował. Choma z PiS-em raz był, raz nie na stopie wojennej. Dwie pierwszej kadencje prezydenta Przemyśla pełnił z poparciem PiS. W kolejnych dwóch startował ze swojego lokalnego komitetu Regia Civitas.

Robert Choma ma 55 lat. Z PiS został wyrzucony, gdy przyznał się, że w 1983 roku podpisał zobowiązanie do współpracy z SB, ale potem polityczne drogi Chomy z PiS znów się zeszły. Choma skończył studia na wydziale prawa i administracji UMCS w Lublinie.  

Jeszcze nie tak dawno pojawiały się spekulacje, że Choma przymierzany jest na stanowisko nowego dyrektora TVP Rzeszów. 

Spółka PGE Obrót, której prezesem teraz został Robert Choma, wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE. PGE Obrót obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
Powiadom o
PGE
PGE

Następny urodzony menadżer
Jeden już rządzi w pge dystrybucja O/RZESZÓW

antysocjalista
antysocjalista

Skoro tylko taką alternatywę widzisz dla wyżej wymienionych partii to współczuję z całego serca…

gosc
gosc

Dobra zmiana TKM

Mój
Mój

Pieniędzy mu przybędzie, i o to tutaj idzie.
Jak długo my (Polacy) będziemy pierwej wybierać, potem finansować pensje oszustów? To jedynie jeden z licznej armii na stołku.

98yu
98yu

no to chłopie tylko Robert Ci zostaje…

antysocjalista
antysocjalista

Postanowienie na 2019 rok, nie głosować na PIS PO SLD PSL – Wszyscy już rządzili i dostaliście tylko puste obietnice jak zawsze! Nie bądźcie po raz enty Baranami przy urnach stawiając krzyżyk na mniejsze zło!

janek
janek

Waldemar Szumny mgr matematyki wiceprzewodniczący Rady nadzorczej Spółki Energetycznej to SĄ JAJA 😛

ziutek
ziutek

To będzie prezesem czy będzie pełnił obowiązki prezesa?

Rada Nadzorcza Pge Obrót
Edyta Sadek – Przewodnicząca
Waldemar Szumny – Wiceprzewodniczący
Grzegorz Dworak – Członek
Tadeusz Łoś – Kamiński – Członek
Marta Łępicka – Sekretarz

Ktoś znajomy?

Pol
Pol

Za Po takich przekrętow nie było, co?! Żal….

TedI Ferenx
TedI Ferenx

ZAPYTAJCIE JAKA BYŁA ODPRAWA PREZESA

Jezuita
Jezuita

no to macie pisowskie bałwany ośmiorniczki made by Jarosław. ale ciemny pisowski elektorat wszystko jak pelikan łyknie. tkm czyli „teraz k…a my” w najczystszej postaci

Eee
Eee

Ustawione stanowiska człowiek bez jakich kolwiek referencji masakra jakie cwaniactwo jest u władzy

asd
asd

To teraz przeniesie się PGE Obrót do Przemyśla, co by prezes nie musiał daleko jeździć.

bulba
bulba

No to następny w kolekcji Kryżych, Piotrowiczów,Przyłębskich i podobnej menażerii https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=90199&q=robert%20choma&page=1&url=%5B|typ=0]

ROMAN
ROMAN

No jak to nie :

Prąd płynie
i prawo też
z lewej szali na prawą szale
I jedno i drugie sie balansuje ; O !

Swój swojego
Swój swojego

I nie mówcie mi, że ma kompetencje…