Zdjęcie: TVP Rzeszów

Robert Choma, były prezydent Przemyśla, został nowym prezesem państwowej spółki Polska Grupa Energetyczna Obrót, która swoją siedzibę ma w Rzeszowie.

Informacje na ten temat w czwartek wieczorem potwierdził nam Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót. – Robert Choma od najbliższego poniedziałku będzie pełnił obowiązki prezesa spółki – powiedział Majewski. Od 12 grudnia 2018 roku p.o. prezesa był Zenon Wajda.  

Roberta Chomę na prezesa PGE Obrót wybrała rada nadzorcza spółki, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie. Zenon Wajda będzie wiceprezesem, a oprócz niego na tych stanowiskach będą jeszcze: Jerzy Hejnar i Jan Mądrzak.

Mariusz Majewski unikał odpowiedzi na pytania, dlaczego to właśnie Roberta Chomę wybrano na prezesa spółki. Nie sposób było się dowiedzieć, kto, oprócz Chomy, startował jeszcze w konkursie, a nawet ilu było kandydatów. Słyszeliśmy tylko, że udzielanie tak szczegółowych informacji „nie jest praktykowane” przez PGE Obrót. 

Robert Choma to były polityk PiS. W latach 2002-2018 był prezydentem Przemyśla. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie startował. Choma z PiS-em raz był, raz nie na stopie wojennej. Dwie pierwszej kadencje prezydenta Przemyśla pełnił z poparciem PiS. W kolejnych dwóch startował ze swojego lokalnego komitetu Regia Civitas.

Robert Choma ma 55 lat. Z PiS został wyrzucony, gdy przyznał się, że w 1983 roku podpisał zobowiązanie do współpracy z SB, ale potem polityczne drogi Chomy z PiS znów się zeszły. Choma skończył studia na wydziale prawa i administracji UMCS w Lublinie.  

Jeszcze nie tak dawno pojawiały się spekulacje, że Choma przymierzany jest na stanowisko nowego dyrektora TVP Rzeszów. 

Spółka PGE Obrót, której prezesem teraz został Robert Choma, wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE. PGE Obrót obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama