Zdjęcie: TVP Rzeszów
Reklama

Robert Choma, były prezydent Przemyśla, został nowym prezesem państwowej spółki Polska Grupa Energetyczna Obrót, która swoją siedzibę ma w Rzeszowie.

Informacje na ten temat w czwartek wieczorem potwierdził nam Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót. – Robert Choma od najbliższego poniedziałku będzie pełnił obowiązki prezesa spółki – powiedział Majewski. Od 12 grudnia 2018 roku p.o. prezesa był Zenon Wajda.  

Roberta Chomę na prezesa PGE Obrót wybrała rada nadzorcza spółki, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie. Zenon Wajda będzie wiceprezesem, a oprócz niego na tych stanowiskach będą jeszcze: Jerzy Hejnar i Jan Mądrzak.

Mariusz Majewski unikał odpowiedzi na pytania, dlaczego to właśnie Roberta Chomę wybrano na prezesa spółki. Nie sposób było się dowiedzieć, kto, oprócz Chomy, startował jeszcze w konkursie, a nawet ilu było kandydatów. Słyszeliśmy tylko, że udzielanie tak szczegółowych informacji “nie jest praktykowane” przez PGE Obrót. 

Robert Choma to były polityk PiS. W latach 2002-2018 był prezydentem Przemyśla. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie startował. Choma z PiS-em raz był, raz nie na stopie wojennej. Dwie pierwszej kadencje prezydenta Przemyśla pełnił z poparciem PiS. W kolejnych dwóch startował ze swojego lokalnego komitetu Regia Civitas.

Robert Choma ma 55 lat. Z PiS został wyrzucony, gdy przyznał się, że w 1983 roku podpisał zobowiązanie do współpracy z SB, ale potem polityczne drogi Chomy z PiS znów się zeszły. Choma skończył studia na wydziale prawa i administracji UMCS w Lublinie.  

Jeszcze nie tak dawno pojawiały się spekulacje, że Choma przymierzany jest na stanowisko nowego dyrektora TVP Rzeszów. 

Spółka PGE Obrót, której prezesem teraz został Robert Choma, wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE. PGE Obrót obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

16 KOMENTARZE

 1. Pieniędzy mu przybędzie, i o to tutaj idzie.
  Jak długo my (Polacy) będziemy pierwej wybierać, potem finansować pensje oszustów? To jedynie jeden z licznej armii na stołku.

 2. Postanowienie na 2019 rok, nie głosować na PIS PO SLD PSL – Wszyscy już rządzili i dostaliście tylko puste obietnice jak zawsze! Nie bądźcie po raz enty Baranami przy urnach stawiając krzyżyk na mniejsze zło!

 3. To będzie prezesem czy będzie pełnił obowiązki prezesa?

  Rada Nadzorcza Pge Obrót
  Edyta Sadek – Przewodnicząca
  Waldemar Szumny – Wiceprzewodniczący
  Grzegorz Dworak – Członek
  Tadeusz Łoś – Kamiński – Członek
  Marta Łępicka – Sekretarz

  Ktoś znajomy?

 4. no to macie pisowskie bałwany ośmiorniczki made by Jarosław. ale ciemny pisowski elektorat wszystko jak pelikan łyknie. tkm czyli „teraz k…a my” w najczystszej postaci

Comments are closed.