Zdjęcie: Materiały MPWiK

Nowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zostanie wybrany w drodze konkursu. 

Jak nas poinformował Marcin Lewandowski, przewodniczący Rady Nadzorczej MPWiK, konkurs będzie ogłoszony pod koniec przyszłego tygodnia lub po Świętach Bożego Narodzenia. Wcześniej muszą być opracowane wymagania konkursowe. 

Nowy prezes MPWiK zostanie wybrany w drodze konkursu, bo propozycji objęcia tego stanowiska nie przyjął Robert Potoczny, który w ostatnim czasie był tymczasowym prezesem spółki, gdy z tego stanowiska w październiku zrezygnował Robert Nędza

Ratusz liczył (miasto Rzeszów jest właścicielem MPWiK), że nowego prezesa uda się wybrać spośród obecnych pracowników spółki. Typowany był na to wspomniany Robert Potoczny, dyrektor ds. technicznych, który ma duże doświadczenie w pracy w MPWiK.

Niespodziewanie Potoczny propozycji nie przyjął. Nie spodobały mu się warunki. Zaproponowano mu kontrakt menedżerski z wynagrodzeniem ok. 12,5 tys. zł (Robert Nędza zarabiał 14 tys. zł). Potoczny, jako dyrektor ds. technicznych, zarabia ok. 11 tys. zł.

Różnica w zarobkach stosunkowo niewielka, a poza tym Robert Potoczny uznał, że umowa o pracę, jaką ma obecnie, daje mu większą stabilizację i pewność zatrudnienia niż proponowany mu kontrakt menedżerski. Będąc na nim, pracę może stracić z dnia na dzień. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama