Roboty grające w piłkę nożną. Rzeszowski projekt podbije świat? [VIDEO]

Zupełnie nową wersję piłkarzyków stworzyła rzeszowska firma RoboSoccer – ze składanym boiskiem, interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robopiłkarzami w roli głównej. 

 

Pomysł na RoboSoccera zrodził się podczas spotkania po latach przy piwie. Vadym Melnyk, właściciel spółki, opowiada: – Siedzieliśmy z kolegą w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki i salwy dopingu. Z jednej strony baru siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji.

– Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje – mówi Vadym Melnyk. 

RoboSoccer to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani futbolu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla „geeków technologicznych”, graczy oraz entuzjastów robotyki. 

Roboty wkraczają na boisko

Tradycyjne piłkarzyki zastąpiono robotami, by umożliwić grę w pełnym wymiarze, by każdy ruch zawodnika był swobodny, a piłka ciągle w grze. Plastikowe figurki zamieniono na roboty wielkości myszki komputerowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi – twierdzi Melnyk. 

RoboSoccer ma być też odpowiedzią na technologiczne trendy w branży gier. Aplikacja umożliwia odliczanie trwającego meczu, zliczanie strzelonych goli oraz zamiennie z padem pozwala sterować robozawodnikami. W przyszłości mają być wprowadzone triki, „cieszynki” supermoce, by mecze były jeszcze bardziej atrakcyjne i wciągające.

RoboSoccer ma być czymś więcej niż tradycyjnymi piłkarzami. To kompromis pomiędzy tradycyjnym futbolem a nowoczesną technologią. Głównym założeniem było zmniejszenie robotów wielkości człowieka do rozmiaru myszki komputerowej. – By przenieść świat wielkiego futbolu do domu wraz z miniaturowymi robotami – mówi Vadym Melnyk. 

W październiku zespół RoboSoccera startuje z kampanią crowdfundingową na portalu Kickstarter. Spółka liczy na pozyskanie pieniędzy na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczynać się będzie od 99 dolarów. Więcej informacji na stronie robosoccer.io 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama