Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

„Lubię jej farbowane rzęsy, piegi i policzki blade” – te słowa z piosenki „Jedwab” zespołu Róże Europy będzie można usłyszeć podczas 12. edycji festiwalu „Rockowa Noc”. Zmagania młodych zespołów będzie można podziwiać już 23 września w Rzeszowie na bulwarach.

23 września dwunasty raz zespoły walczyć będą o statuetkę Tadeusza Nalepy w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Zwycięzcy otrzymają również możliwość wystąpienia podczas kolejnej odsłony imprezy oraz możliwość spędzenia określonej liczby godzin w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Tradycyjnie dobrego rocka będzie można posłuchać na bulwarach nad Wisłokiem. To właśnie tam muzyczny bój będą toczyć młode zespoły, które  nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności.

Wszystkie zespoły, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą wypełnić  karty  zgłoszenia oraz przesłać jej wraz z dwoma utworami własnego autorstwa do 8 września na adres: Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24, 35-025 Rzeszów, z dopiskiem „Rockowa Noc”.

Dokumenty można pobrać ze strony internetowej estrada.rzeszow.pl.

Nieodłącznym elementem „Rockowej Nocy”  jest również koncert gwiazd. Do tej pory na „nocnej” scenie występowali m.in. Oddział Zamknięty, IRA, Coma, TSA, Acid Drinkers czy Proletaryat.

Tym razem gwiazdą wieczoru będą Róże Europy. Zespół powstał w 1983 roku w Warszawie. Jego liderem, autorem tekstów i wokalistą jest Piotr Klat. Można założyć, że swój oficjalny debiut RE miało tak naprawdę miejsce w 1985 r. podczas Festiwalu w Jarocinie. Trzy lata później ukazała się ich pierwsza płyta – „Słońce przed lustrami”.

Kariera zespołu sięgnęła szczytu na początku lat 90. To właśnie wtedy ukazał się ich album zatytułowany „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się ich najbardziej rozpoznawalny utwór „Jedwab”.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Polsce, organizatorzy tegorocznej „Rockowej Nocy” trafili w sedno zapraszając zespół, który w piosence pt. „Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo” śpiewa: „Polska jest jak heroina, im dłużej z nią, tym gorzej dla Ciebie”.

Z OSTATNIEJ CHWILI! Róże Europy odwołały koncert w Rzeszowie! Więcej TUTAJ

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.