Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Przemyśla zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zatrzymali także czteroosobową rodzinę.

[Not a valid template]

 

W ubiegłym tygodniu policjanci z Rzeszowa i Przemyśla zajmowali się sprawą profesjonalnej uprawy konopi indyjskich na terenie Przemyśla. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji. W trakcie przeszukań odkryli pomieszczenia przystosowane do prowadzenia uprawy, w nim rosnące konopie oraz preparaty zasilające nielegalne rośliny.

Śledczy zabezpieczyli łącznie 69 krzaków konopi indyjskich. Wraz z roślinami policjanci zatrzymali aparaturę, która służyła do prowadzenia uprawy. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na instalację elektryczną, która okazała się nielegalna. Właściciel posesji kradł prąd, który zasilał uprawę.

Policjanci zatrzymali małżeństwo oraz dwójkę ich dorosłych dzieci. 44-letni mieszkaniec Przemyśla, jego 42-letnia żona oraz syn i córka w wieku 22 i 20 lat usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto akt oskarżenia przeciwko 44-latkowi będzie uzupełniony o zarzut kradzież energii elektrycznej.

Na wniosek śledczych prokuratura zastosowała wobec ojca rodziny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama