Zdjęcie: Pixabay

Dzisiaj, 5 kwietnia, Radio ZET odwiedzi Rzeszów w ramach akcji „Rowerowy kwiecień w Radiu ZET”. Na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim powstanie ogólnodostępne rowerowe miasteczko. Wśród wielu zaplanowanych atrakcji przewidziano konkursy, w których będzie można wygrać nowoczesne rowery.

Po raz drugi dziennikarze Radia ZET wyruszyli w Polskę, zachęcając do aktywności rowerowych. Zawitają również do Rzeszowa. Na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim (al. Cieplińskiego 4) w piątek w godzinach 14:00-17:00 mieszkańcy będą mogli zmierzyć się w konkursach, w których do wygrania będą rowery oraz gadżety radiowe.

Będą dwa typy konkursów: sportowe i z wiedzy o rowerach: konkurs sportowy to rywalizacja na trenażerach oraz konkurs z wiedzy o rowerach i Radiu ZET, Szlaku Green Velo oraz mieście.

Ale to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów. Osoby, które przyjadą na swoich jednośladach będą mogły zrobić za darmo podstawowy przegląd swojego sprzętu, poradzić się specjalistów, spróbować jazdy rowerem elektrycznym czy zobaczyć crash testy kasków rowerowych. Na najmłodszych czeka specjalna edukacyjna trasa, na której zapoznają się z przepisami ruchu drogowego. 

Będzie to również okazja do spotkania się z dziennikarzami dobrze znanymi z anteny Radia ZET i podpatrzenia „radiowej kuchni”. Dla tych, którzy nie wygrają jednośladów w miasteczku Radia ZET, mamy dobrą wiadomość. Rowery na antenie stacji będą rozdawane od poniedziałku do piątku – do 17 kwietnia. Wystarczy słuchać uważnie programu i w odpowiednim momencie odpowiedzieć na pytanie prowadzących.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama