Youtube.com / Ultimate Frisbee Rzeszów

O przeznaczenie 2 mln zł na rozbudowę ścieżek rowerowych od rzeszowskiej zapory do Lisiej Góry apeluje do radnych Rzeszowa Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

W styczniu radni zgodzili się, by zwiększyć pieniądze na rozbudowę ścieżek nad Wisłokiem – z 300 tys. do 600 tys. zł, dzięki czemu uda się wybudować 600 m nowych ścieżek. Pod koniec ubiegłego roku miasto rozbudowało niewielki fragment ścieżek w okolicach Lisiej Góry – ok. 500 m.

Kompleksową rozbudowę ścieżek od zapory do Lisiej Góry miasto zapowiadało już 4 lata temu. Bulwary w sezonie wiosenno-jesiennym są zapchane przez rowerzystów, spacerowiczów i rolkarzy. Mają do dyspozycji zaledwie 3-metrową ścieżkę.

„Panuje na niej tłok, przez co często dochodzi do niebezpiecznych i niekomfortowych sytuacji. Sytuację może poprawić jedynie jej poszerzenie. Projekt takiej inwestycji jest gotowy już od ponad dwóch lat” – twierdzi Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

Rowerzyści chcą, by radni na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa, która odbędzie się we wtorek (24 marca), przeznaczyli kolejne pieniądze na rozbudowę ścieżek rowerowych. Chodzi o kwotę 2 mln zł. Stowarzyszenie uważa, że pieniądze można przeznaczyć z puli, która początkowo była zaplanowana na budowę mostu łączącego ul. Rzecha z Lubelską.

Zakończyć serię przekładania inwestycji

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W styczniu okazało się, że miasto dostanie kolejne dofinansowanie tej inwestycji – ponad 55 mln zł. Miasto wyda na budowę mostu „tylko” 30 mln zł. Reszta to pieniądze z Unii Europejskiej. O podziale tych 55 mln zł mają we wtorek decydować radni.

– W budżecie pojawiła się spora suma dodatkowych pieniędzy, którą można spożytkować na wiele innych celów. Taka okazja nie zdarza się często. Dwa miliony złotych, brakujące do poszerzenia ścieżek na całym odcinku, to niewielki ułamek tej kwoty. Ogłoszenie tej informacji tak wcześnie oznacza, że być może uda się zrealizować tę inwestycję do lata – uważa Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

Rowerzyści zwrócili się z apelem do radnych o przeznaczenie 2 mln zł na rozbudowę ścieżek od zapory do Lisiej Góry Uważają, że to poprawi warunki wypoczynku tysięcy mieszkańców Rzeszowa. Stowarzyszenie o wsparcie poprosiło także do szefową Zarządu Zieleni Miejskiej Aleksandrę Wąsowicz-Duch, by również ona złożyła propozycję przeznaczenia pieniędzy na poszerzenie ścieżek nad zalewem na całym odcinku.

– Zakończy to kilkuletnią serię przekładania tej inwestycji – twierdzi Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama