Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

1 sierpnia zamknięta została ścieżka rowerowa na odcinku od zapory do ulicy Grabskiego. Na wniosek Wód Polskich.

“Na ścieżce rowerowej na prawym brzegu zalewu pojawiły się znaki zakazujące korzystania z niej. Nie wyznaczono objazdu” – przekazuje nam pan Janusz, Czytelnik Rzeszów News.

Miasto potwierdza, że ścieżka jest wyłączona z ruchu – od zapory do ulicy Grabskiego. – Zamknęliśmy ją na wniosek Wód Polskich, na razie na miesiąc – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Wody Polskie szykują się do wznowienia prac na zalewie. Potrzebują ścieżki rowerowej m.in. do wywozu mułu. – Staramy się wydłużyć okres robót, tak by mogły one być prowadzone od września do marca, a nie od października do lutego, jak wcześniej planowaliśmy – wyjaśnia Krzysztof Gwizdak, rzecznik rzeszowskiego oddziału Wód Polskich.

Jeżeli “Wody…” uzyskają taką zgodę, ścieżka rowerowa może pozostać zamknięta do marca.

– Oczywiście stanowi to utrudnienie, ale projekt odmulania jest ważniejszy – ocenia Gwizdak. 

Obecnie na zalewie rozstawiane są pontonowy pomost i dodatkowa koparka. – Te techniczne udogodnienia pozwolą nam prowadzić pierwszy i drugi etap odmulania jednocześnie – zapowiada rzecznik Wód Polskich.

Przypomnijmy, że pierwszy wykonawca nie wywiązał się z umowy i nowo wybrana firma rozpoczęła prace na zalewie w grudniu ubiegłego roku

Transport Lider z Inowrocławia za 7,7 mln zł dokończy prace rozpoczęte przez poprzedniego wykonawcę, a za 55 mln zł dokończy pierwszy i wykona drugi etap prac, co oznacza wydobycie ponad 580 tys. m sześc. osadów na odcinku od zapory do ulic Jana Pawła II i Senatorskiej.

Zalew ma być odmulony do końca września 2022 roku. 

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: