Reklama

Do szpitala został przewieziony rowerzysta, który po południu na rzeszowskim osiedlu Słocina wjechał pod autobus MPK.

O wypadku poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. „Straszne korki podobno. Masakra” – napisała pani Agnieszka.

Anna Klee z podkarpackiej policji mówi, że do wypadku koło kościoła na Słocinie przy ul. Paderewskiego doszło przed godz. 16:00.

– Z wstępnych ustaleń policji wynika, że rowerzysta na zakręcie stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się pod jadący autobus. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala – mówi Anna Klee.

Rowerzysta ma ok. 50 lat. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Kierowca autobusu MPK był trzeźwy. Policjanci zakończyli już czynności na miejscu wypadku. Nie ma już utrudnień w ruchu.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. A moim zdaniem to autobus na zakręcie zgarną pod koła tego rowerzystę. Bo gdyby upadł rowerzysta na jezdnię wprost pod autobus to znajdowałby się przed autobusem a nie za… jechałam tamtędy zaraz po zdarzeniu. Wyglądało na to że kierowca mpk omijając rowerzystę na zakręcie nie zostawił mu miejsca i dlatego go zaczepił przewracając

  2. …i dlatego właśnie powinno byś dopuszczone w prawie drogowym powolutka jazda chodnikiem. Gdy jakimś cudem rowerzysta wjedzie w pieszego to nigdy obrażenia nie są tak poważne jak rowerzysta vs osobówka czy nie daj Budda autobus mpk!

  3. Tam taki ruch że miasto powinno pomyśleć nad ścieżkami rowerowymi wydzielonymi z pasa drogowego/rowu. Jak rowerzysta jeździ w godzinach szczytu po ulicy to jest to co jest. Auta mają strefy zgniotu, poduszki powietrzne a rowerzyści tylko nadzieje że prezydent się ulituje

Comments are closed.