Rozpoczęła się rozbiórka mostu nad al. Wyzwolenia w Rzeszowie. Prace potrwają około dwa tygodnie.

[Not a valid template]

 

We wtorek firma WOLmost z Rudnej Małej rozpoczęła demontaż mostu przy ul. Warszawskiej. To część inwestycji prowadzonej przez Inżynierię Rzeszów w ramach projektu rozbudowy węzła drogowego al. Wyzwolenia – ul. Warszawska.

– Planowane prace obejmują m. in. rozbudowę odcinka al. Wyzwolenia o długości około 1 km, która zostanie poszerzona do dwóch pasów jezdni – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Dodatkowo przykryty zostanie potok Przyrwa na prawie półkilometrowym odcinku oraz zabezpieczone zostaną znajdujące się obok osuwiska. Na al. Wyzwolenia wybudowane zostaną również dwa nowe ronda – dodaje Pawlak.

Prace wyburzeniowe potrwają około dwa tygodnie. Przejazd nad al. Wyzwolenia zbudowany jest z dwóch połączonych z sobą konstrukcją żelbetonową mostów. Robotnicy prace zaczęli od zdjęcia asfaltowej powierzchni, a następnie przejdą do demontażu korpusu. Obecnie na wiadukcie pracują dwa młoty wyburzeniowe i nożyce do żelbetonu.

Nowy most ma być dłuższy i szerszy. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 63 mln zł, a zakończy się w listopadzie 2014 roku. Rozbudowa węzła al. Wyzwolenia – ul. Warszawska realizowana jest w ramach programu rozwoju transportu publicznego, który realizują władze Rzeszowa.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama