Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowska policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów czterech osób, które są podejrzewane o dokonanie rozboju przy ul. Baldachówka niedaleko Rynku w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło w czwartek 24 listopada 2016 r. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy z komisariatu w Śródmieściu, którzy prowadzą śledztwo w tej sprawie, feralnego dnia pobity i okradziony młody mężczyzna poznał w jednym z lokali przy Rynku kilka osób.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Po wyjściu z pubu cała piątka (czterech mężczyzn i kobieta) szła w kierunku ulicy Baldachówka. Tam, ok. godz. 2:30 w nocy, pokrzywdzony został pobity przez poznane osoby.

– Mężczyzna został okradziony. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu karty bankomatowe, pieniądze i telefon komórkowy. Pokrzywdzony po całym zdarzeniu został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie były to obrażenia zagrażające życiu mężczyzny – mówi Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

W czwartek (16 lutego) policja opublikowała zdjęcia osób, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Zostały one zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Na zdjęciach widać pięć osób. Twarz pobitego i okradzionego mężczyzny została zamazana. Zdjęcia pochodzą z momentu przed rozbojem.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci poszukują pozostałe osoby widoczne na zdjęciach. To one są podejrzewane o dokonanie rozboju. Policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów wspomnianej czwórki.

Informacje można przekazywać funkcjonariuszowi, który prowadzi postępowanie w tej sprawie. Można się z nim kontaktować osobiście w Komisariacie Policji Rzeszów – Śródmieście przy ulicy Jagiellońskiej 13, pok. nr 101 lub telefonicznie pod numerem (17) 858 36 61 lub z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, (17) 858 33 10 albo 997. 

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, która wydała zgodę na publikację zdjęć.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.