Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o rozbój i pozbawienie wolności 29-latka. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. 

Do zdarzenia doszło tydzień temu w środę około godz. 5:30 w jednym z bloków przy ulicy Staszica na terenie rzeszowskiego Śródmieścia. 29-letni mieszkaniec Rzeszowa wychodził wówczas z domu do pracy.

– Przed wejściem do windy został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik pobił go, oskarżając o kontakty ze swoją dziewczyną. Kiedy zjechali windą na parter, siłą zaciągnął go do innego bloku, do mieszkania swojego znajomego – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W mieszkaniu razem ze znajomym sprawcy, 29-latek był przez prawie trzy godziny przetrzymywany i bity. Grożono mu również nożem. Pierwszy z napastników żądał od pokrzywdzonego, by się przyznał do kontaktów z jego dziewczyną. 

– Zabrał mu obrączkę, sprawdził jego telefon i dowód osobisty. Podczas dręczenia pokrzywdzonego podejrzani pili alkohol – dodaje Adam Szeląg. 

Po około trzech godzinach napastnicy pozwolili 29-latkowi wyjść z mieszkania. Później jeszcze jeden ze sprawców wydzwaniał do niego, grożąc mu pozbawieniem życia. W czwartek wieczorem 29-latek zdecydował się o całym zdarzeniu powiadomić policjantów.

W piątek rano, policjanci ustalili tożsamość pierwszego z podejrzanych. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 39-letni Wojciech M., mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim obrączkę należącą do pokrzywdzonego. Około południa zatrzymali drugiego z podejrzanych. Był nim 32-letni Adrian C., właściciel mieszkania, w którym przetrzymywali 29-latka.

Obaj podejrzani podczas okazania zostali rozpoznani przez więzionego i bitego mężczyznę. W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawiono im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności, zmuszania do określonego zachowania oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

39-latek usłyszał jeszcze zarzut gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Rzeszowie w sobotę aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Hahaha cwaniaczki a jak ladnie i grzecznie ida w branzoletkach na filmiku hehehe teraz role sie odwrocily tez bylo 2 na 1 hahaha w grupie zawsze sila co nie leszcze ???

  2. ”Staszica na terenie rzeszowskiego Śródmieścia”
    Jako mieszkaniec śródmieścia, nie wydaje mi się żeby ulica Staszica znajdowała się na terenie mojego osiedla.
    Skąd taki tekst ?

Comments are closed.