Na dwa miesiące został aresztowany 26-letni mężczyzna, podejrzany o grożenie kobiecie śrubokrętem na parkingu centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie. Mężczyzna na sumieniu ma więcej przestępstw.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę rano w rejonie al. Kopisto. Na parkingu Millenium Hall do parkującej tam samochód kobiety podszedł nieznany mężczyzna. Napastnik otworzył drzwi i grożąc kobiecie śrubokrętem próbował wyrzucić ją z samochodu. Chciał kobiecie ukraść auto.

– Zaatakowanej kobiecie udało się wyrwać, uruchomić samochód i odjechać – informuje kom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Kobieta natychmiast powiadomiła funkcjonariuszy, którzy już po dwóch godzinach, ok. 10:00, zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Okoliczności usiłowania rozboju wyjaśniali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Ustalili, że 26-latek odpowiedzialny jest także za szereg innych przestępstw – kilka włamań do automatów myjni samochodowych w Rzeszowie, kradzież sprzętu AGD i RTV w jednym z rzeszowskich hipermarketów.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie łącznie 7 zarzutów, w tym zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Tylko za ten czyn grozi mu kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

We wtorek na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie sąd aresztował 26-latka na dwa miesące.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama