Rozbudowa hali Podpromie na liście strategicznych inwestycji rządu?

4
Reklama

Stare przysłowie mówi, że sukces ma wielu ojców. Tak też może się stać w przypadku pozyskania dofinansowania z ministerstwa na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie. Do Warszawy w tej sprawie jeżdżą i prezydenci Rzeszowa i  jeden z podkarpackich europosłów Prawa i Sprawiedliwości.

 

Jeśli uda się pozyskać pieniądze to czyja to będzie zasługa? Europoseł PiS Tomasz Poręba w ubiegłym tygodniu spotkał się w Warszawie z wiceministrem sportu i turystyki Jarosławem Stawiarskim. Celem wizyty była m.in. rozmowa na temat możliwość wpisania na listę inwestycji strategicznych i dofinansowania przez ministerstwo rozbudowy hali na Podpromiu.

– Rzeszów jako miasto wojewódzkie zasługuje na halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Już dziś obserwujemy sytuację, gdzie ilość kibiców chcących zobaczyć najważniejsze wydarzenia sportowe znacznie przewyższa pojemność hali. Rozbudowa hali jest konieczna – mówi Tomasz Poręba.

Po spotkaniu europoseł PiS-u z wiceministrem sportu był  zadowolony, bo jak twierdzi, rozmowa była bardzo dobra.

– Minister Stawiarski pozytywnie odniósł się do przedstawionych przeze mnie argumentów przemawiających za wsparciem przez budżet państwa tej kluczowej dla rzeszowskiego sportu inwestycji – relacjonuje Tomasz Poręba.

W sprawie rozbudowy hali na Podpromiu nie tylko on jeden jeździ do Warszawy. Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec sierpnia w ratuszu wiceprezydent Stanisław Sienko po wizycie w stolicy Polski, poinformował, że jest duża szansa na to, aby rozbudowę hali Podpromie z rządowych pieniędzy sfinansować w 50 procentach.

– Zostanie ona  wpisana do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” –  zapowiadał w sierpniu Stanisław Sienko.

W poniedziałek w tej sprawie z Rzeszowa do Warszawy wyjechały nawet odpowiednie dokumenty, które przybliżą realizację ratuszowych planów. Rzeszowski magistrat szacuje koszt przebudowy hali na około 30 mln zł. Taka kwota została też na ten cel zapisana w budżecie miasta.

Rozbudowa Podpromia zakłada zwiększenie z 4,3 tys. do 7,3 tys. miejsc dla kibiców. Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.

Koncepcja zakłada, że dolne trybuny będą składane, dzięki czemu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska ma powstać specjalna strefa dla VIP-ów.

W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni. Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników.

Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy hali na Podpromiu jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.