Rozbudowa hali na Podpromiu utknęła. Najpierw dialog, potem przetarg

Gdy ogłoszono przetarg na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie żadna firma się nie zgłosiła. Dlatego ratusz zmienił strategię i najpierw będzie prowadzić dialog, później ogłosi przetarg.

 

Rozbudowa hali na Podpromiu ma już ponad pół roku opóźnienia. Po ogłoszonym w listopadzie 2017 roku przetargu, najpierw dwukrotnie przekładano termin otwarcia ofert, następnie okazało się, że po odpowiedzi ratusza na ponad 100 pytań, żadna firma nie chciała podjąć się wyzwania.

Wobec tego miasto zmieniło strategię i tym razem, zanim ogłosi kolejny przetarg, zaprasza potencjalnych wykonawców do dialogu technicznego.

– To przedprzetargowa procedura, która pozwoli na rozmowy z zainteresowanymi firmami. W ten sposób chcemy dowiedzieć się, jak lepiej zoptymalizować koszty, jakie założenia przyjąć, jakie obawy mają wykonawcy w związku z realizacją rozbudowy Podpromia – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ratusz chce uniknąć kolejnej sytuacji, w której do przetargu na wybór wykonawcy rozbudowy hali, nikt się nie zgłosi.  Spółki zainteresowane dialogiem z miastem mogą się zgłaszać przez najbliższe siedem dni do magistratu. Rozmowy mają trwać do końca marca.

Na kwiecień zaplanowano ogłoszenie przetargu. Czy w takim układzie termin realizacji inwestycji do 2019 roku będzie podtrzymany? – Póki co tak. W trakcie dialogu będziemy rozmawiać z firmami również i na ten temat, więc być może coś się zmieni w tej kwestii – wyjaśnia Chłodnicki.

Do rozbudowy Podpromia ma się dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kwota dofinansowania to 10 mln złotych. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 30 mln zł.

W ramach prowadzonych prac rozebrana będzie część istniejącego budynku. Podpromie zostanie powiększone z 4,3 tys. do 6,9 tys. miejsc dla kibiców. Ponadto, zostanie przebudowane wejście do hali. Powstaną także: strefa VIP, restauracja, sklep kibica oraz specjalna strefa dla dziennikarzy.

Na przebudowanej hali mają się również pojawić nowe pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia, a także odnowa biologiczna dla zawodników. Ratusz chce stworzyć również Aleję Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Na Podpromiu swoje mecze rozgrywają siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama