Zdjęcie: Pixabay

Prawoskręt z ulicy Lwowskiej na Mieszka I oraz konstrukcja jezdni już gotowe. Kolejny etap to układanie asfaltu. – Mogą być utrudnienia – ostrzega miasto.

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie rozbudowywane jest od września ub. r. Przed rozpoczęciem prac, kierowcy przejeżdżali przez dwa pasy i przepuszczali auta jadące z przeciwnej strony. Musieli stać na środku skrzyżowania. Tak ma już nie być.

Na zlecenie miasta, zmieniona zostaje geometria skrzyżowania, powstaje sygnalizacja świetlna, Lwowska przebudowywana jest na 270-metrowym odcinku, a Mieszka I na 120-metrowym. Inwestycja jest warta 5,6 mln zł.

Wykonawca wybudował już prawoskręt i konstrukcję jezdni, gotowe są także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Przebudowano dwie zatoki autobusowe na ul. Lwowskiej, na których ułożono betonową nawierzchnię.

Na przejściach dla pieszych zamontowano żółte płytki (z wypustkami), które poprawią bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących. Zamontowano słupy oświetleniowe. Trwa też montaż urządzeń sygnalizacji świetlnej.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, finał inwestycji przewidziany jest na koniec lipca br. W środę (14 czerwca), ok. godz. 18:00, rozpocznie się układanie asfaltu na skrzyżowaniu Lwowskiej i Mieszka I. Będą utrudnienia w ruchu.

– Prace potrwają do godz. 2:00 w nocy. Kolejny etap układania asfaltu na skrzyżowaniu zaplanowany jest na czwartek, także od godz. 18:00 do 2:00 – przekazał Artur Gernand. I zastrzega, że prace mogą być przesunięte, jeżeli spadnie deszcz. 

Na skrzyżowaniu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza, w dniach 14-15 czerwca, w godz. ok. 20:00-2:00 objazdy dla trzech linii autobusowych:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Linia nr 17:

– w kierunku ul. Lwowskiej: do przystanku Niepodległości Dom Dziecka 04 bez zmian następnie Niepodległości działki 06, Armii Krajowej szpital 10 i dalej do przystanku końcowego bez zmian;

– w kierunku ul. Wita Stwosza/Przemysłowej: do przystanku Lwowska szpital 05 bez zmian następnie Armii Krajowej kościół 09, Niepodległości / Armii Krajowej 05 i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 34:

– w kierunku ul. Lwowskiej: do przystanku Niepodległości Dom Dziecka 04 bez zmian następnie Niepodległości działki 06, Armii Krajowej szpital 10 i dalej do przystanku końcowego bez zmian;

– w kierunku ul. Błękitne Wzgórze: do przystanku Lwowska szpital 05 bez zmian następnie Armii Krajowej kościół 09, Niepodległości / Armii Krajowej 05 i dalej trasą bez zmian.

Linia N3:

– do przystanku Pl. Wolności bez zmian następnie Rejtana / Lwowska 01, ul. Kustronia, ul. Mieszka I do al. Niepodległości i dalej trasą bez zmian.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama