Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Firma Bimat, wykonawca rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Skrajnej w Rzeszowie, trzyma się harmonogramu prac. 

Umowę z Bimatem miasto podpisało w listopadzie ub. r. Rozbudowa szkoły na Staromieściu będzie kosztować ponad 17,5 mln zł. Roboty potrwają do czerwca 2024 r. – Inwestycję wpisano na listę pilnych miejskich zadań – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W środę ratusz podał, że tempo prac jest dobre, zgodne z harmonogramem. Obecnie trwa m.in. zbrojenie i szalowanie płyty fundamentowej oraz szalowanie ścian fundamentowych. Przebudowywane i budowane są także instalacje podziemne.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Inwestycja składa się z trzech elementów. Pierwszy to przebudowa istniejącego budynku szkolnego. Zmieni się m.in. układ wewnętrzny części pomieszczeń kuchni na kondygnacji -1, zaplecze gastronomiczno-magazynowe będzie miało dodatkowe, zadaszone wejście. 

Drugi z elementów to budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 powstaną świetlica, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownia fizyko-chemiczna.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W podziemiach będzie też szatnia dla około 310 uczniów. Pozostałą część kondygnacji – zajmą m.in. kuchnia dla szkoły i przedszkola oraz duża jadalnia.

Na +1 części będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie 5 (każdy dla 25 dzieci). Z sal będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą także dwie sale z magazynem na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzecim elementem inwestycji jest budowa hali sportowej wraz z zapleczem. W budynku będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy, a także siłownia, szatnie i sanitariaty.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama