Rozbudowa ul. Matysowskiej wreszcie na finiszu. Ponad rok opóźnienia

W ciągu kilku najbliższych dni zakończy się rozbudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie – zapewnił w czwartek ratusz. Inwestycja ma ponad rok opóźnienia. 

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Rozbudową ponad 2-kilometrowego odcinka ulicy Matysowskiej – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej – na osiedlu Matysówka zajmuje się od lipca 2020 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Firma miała rok na zrealizowanie kontraktu. 

MPDiM miało zdobyć projekt, a potem wziąć do robót w terenie. Z tym pierwszym był problem, bo o rok przedłużyło się zdobycie pozwolenia wodno-prawnego z Wód Polskich. Ponadto projekt zmieniano, bo mieszkańcy chcieli w innym miejscu zatokę autobusową.  

W kwietniu miejscy urzędnicy obiecywali, że droga będzie w pełni przejezdna na przełomie czerwca i lipca. Tego terminu też nie udało się dochować. W czwartek miasto zapewniło, że prace są już na finiszu, a rozbudowa ulicy Matysowskiej zakończy się lada dzień.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Miasto: dużo i niełatwo 

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa informuje, że zakres prac był bardzo duży a sama inwestycja trudna m.in. ze względu na pagórkowaty teren. W wąską, zniszczoną drogę, przy której są szkoła, przedszkole i żłobek, miasto zainwestowało prawie 11 mln zł. 

Drogę poszerzono do sześciu metrów, powstał przy niej chodnik, w niektórych miejscach zabezpieczają go balustrady. Na ponad 280-metrowym odcinku zabezpieczono skarpy. Zamontowano też 73 słupy oświetleniowe (typu LED).

– Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi – wylicza Artur Gernand. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama