Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Na przebudowywanym odcinku ulicy Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni. – Inwestycja zakończy się na przełomie września i października – informuje ratusz.

Zmiany na ul. Zygmunta I Starego rozpoczęły się w lipcu 2021 roku. To wtedy plac budowy został przekazany wykonawcy inwestycji. – Zgodnie z zapisami przetargu, wykonawca miał czas na wykonanie zadania do marca przyszłego roku. Wiadomo już, że uda się to zrobić o wiele szybciej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na nowej jezdni została już ułożona ostatnia – ścieralna warstwa nawierzchni. Zaawansowane są prace przy budowie chodników, ścieżki rowerowej i zjazdów. Wcześniej przebudowano kanalizację deszczową i sanitarną oraz sieć gazową. Wybudowano także oświetlenie od ul. Olbrachta do ul. Królewskiej.

Do zakończenia budowy pozostały jeszcze drobne prace. Trzeba postawić znaki i uporządkować teren. Wszystko ma być gotowe na przełomie września i października, czyli ok. pół roku szybciej niż pierwotnie zakładano.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ul. Zygmunta I Starego została rozbudowana na ponad 700-metrowym odcinku. Droga ma teraz sześć metrów, po obu stronach są chodniki i ścieżka rowerowa. Wzdłuż zamontowano 21 latarni z energooszczędnymi LED-ami. Inwestycja kosztowała ponad 4,8 mln zł.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama