Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

To będzie jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych. Ulica Warszawska zostanie poszerzona do dwóch pasów po obu stronach.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty wahały się od prawie 33,5 mln do ponad 39 mln zł. Miasto zarezerwowało na tę inwestycję 31,650 mln zł. Dlatego Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zdecydował, że miasto dołoży z budżetu brakującą kwotę. 

Przebudową kilometrowego odcinka ul. Warszawskiej zajmie się firma Strabag, która złożyła najniższą ofertę. – Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się w lipcu. Wtedy będą mogły rozpocząć się prace – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ulica Warszawska zostanie poszerzona na odcinku od skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Inwestycja obejmie także rozbudowę skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowę odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej.

Wzdłuż ul. Warszawskiej zostaną wybudowane chodniki, ścieżka rowerowa, powstaną nowe zatoki autobusowe i oświetlenie drogowe. Częścią inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej. Zakończenie planowanie jest na jesień przyszłego roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do tego czasu powinny się zakończyć prace przy poszerzaniu drogi, która jest przedłużeniem ul. Warszawskiej i sięga poza granice miasta. Chodzi o 3-kilometrowy odcinek drogi od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 „Rzeszów Północ”.

Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, ale miasto Rzeszów dołożyło 12 mln zł, ponieważ część przebudowywanej drogi przebiega przez osiedle Pogwizdów Nowy. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama