Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Z kładki nad torami nie zejdziecie już na perony, uruchomiono też tymczasowy peron nr 4 – to zmiany na stacji Rzeszów Główny na czas jej modernizacji.

Jak już informowaliśmy, niedawno rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową stacji Rzeszów Główny. Wyburzono już przydworcowy budynek, w którym przez lata sprzedawano kultowe zapiekanki.

Kilka dni temu rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę tunelu, który połączy centrum miasta z osiedlem 1000-lecia. Tunel zastąpi zabytkową kładkę, która zostanie rozebrana.

Od 25 czerwca wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów Główny – Rzeszów Staroniwa, która objęła 10 pociągów Przewozów Regionalnych, kursujących między Rzeszowem a Jasłem oraz do i z Boguchwały. Zmiany będą obowiązywać do 24 listopada br.

Teraz rozpoczęto prace przy peronach nr 1 i 2. Dla podróżnych nadal dostępny jest peron nr 3 oraz dodatkowy, tymczasowy peron nr 4. Dojście do peronu 3 jak dotychczas – przejściem podziemnym, do peronu 4 wyznaczono dojście tymczasowe. Przejście kładką od ul. Kochanowskiego wyłącznie na drugą stronę torów. Zamknięto zajścia na perony. 

Z graficzną zmianą w komunikacji możecie także zapoznać się TUTAJ

Przebudowa stacji Rzeszów Główny obejmuje budowę nowych peronów z windami i schodami ruchomymi. Będą także nowe wiaty, oznakowanie oraz wspomniane przejście podziemne. Cała inwestycja kosztuje ponad 200 mln zł. Finał prac w połowie 2021 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama