Portret pamięciowy mężczyzny, podejrzanego o oszustwo, stworzyli rzeszowscy policjanci. Proszą o pomoc w złapaniu sprawcy.

Zdarzenie miało miejsce 16 czerwca br. (poniedziałek) w jednym z lokali w Centrum Handlowym „Nowy Świat” w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej.

Do biura wszedł mężczyzna. Przedstawił się, jako pracownik administracji centrum handlowego odpowiedzialny za umowy najmu lokali. Stworzył wrażenie, że dobrze zna właściciela lokalu, wymieniał jego imię.

W pewnej chwili zasymulował telefoniczną z nim rozmowę. Po odłożeniu telefonu poprosił pracującą w biurze kobietę, by przekazała mu pieniądze. Taką dyspozycję miał wydać przez telefon właściciel biura. Kobieta przekazała gotówkę, po czym „pracownik administracji” wyszedł.

Dopiero wtedy kobieta skontaktowała się ze swoim szefem, który zaprzeczył, że wydawał komukolwiek polecenie wypłaty pieniędzy.

Poszukiwany mężczyzna ma ok. 48 lat, 180 cm wzrostu, krępą sylwetkę. Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają go na portrecie pamięciowym. Nr telefonu w Komisariacie II Policji w Rzeszowie – 17 858 35 10 lub 997.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama