Reklama

Ruch Narodowy na Podkarpaciu zagłosował przeciwko starowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014r. Za było 11 delegatów.

[Not a valid template]

Referendum odbyło się w Hotelu Hubertus w Rzeszowie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu delegatów Ruchu. Referendum było połączone z pierwszym zjazdem wojewódzkim Ruchu Narodowego na Podkarpaciu. Delegaci podejmowali decyzję, czy Ruch Narodowy ma wziąć udział w przyszłorocznych wyborach do europarlamentu. Referendum na Podkarpaciu jest jednym z 16 jakie w ciągu ostatnich dwóch tygodni odbywają się w całej Polsce.

Gościem specjalnym podkarpackiego zjazdu był Krzysztof Bosak, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. W swoim przemówieniu podawał argumenty „za” i „przeciw” dotyczące startu do Parlamentu Europejskiego. Jednym z argumentów „za” było to, że Ruch Narodowy może się jeszcze bardziej wypromować w kampanii wyborczej. Wśród argumentów „przeciwko” był m.in. taki ,że Ruch osiągnie bardzo słaby wynik. W jawnym głosowaniu delegaci stwierdzili, że RN nie powinien startować w eurowyborach.

Delegaci głosowali także, czy członkowie Ruchu zrzekliby się połowy wynagrodzenia, na rzecz ugrupowania, gdyby dostali się do PE. W tym przypadku większość delegatów była „za”. Wyniki referendum zostaną przekazane do centrali RN. Jego władze w najbliższym czasie ogłoszą wyniki wszystkich województw. Wtedy będzie wiadomo, czy RN weźmie udział w wyborach do PE.

kontakt@rzeszow-news.pl

Reklama