Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Fundacja ADRA Polska we współpracy z miastem Rzeszów będzie udzielała bezpłatnie wsparcia psychologicznego mieszkańcom stolicy Podkarpacia. 

Aby skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do grupy dla mieszkańców Rzeszowa. Aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiono infolinię: 790 796 718. Mieszkańcy mogą dzwonić w sprawach technicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.

GrupaWsparcia.pl to platforma online, udzielająca anonimowo bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które np. zmagają się z samotnością, uzależnieniem, problemami psychicznymi czy żałobą.

Pandemia oraz przedłużająca się izolacja społeczna odcisnęły piętno na kondycji psychicznej Polaków. Coraz więcej osób zmaga się z problemami natury psychicznej, a według prognoz – sytuacja będzie się tylko pogarszać. Wiele osób częściej niż dotychczas zaczęło też sięgać po alkohol – twierdzi Katarzyna Wojtachnio z Fundacji ADRA Polska.

Jak działa platforma?

Na platformie można – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i też chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.

Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W grupie dla mieszkańców Rzeszowa dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.

GrupaWsparcia.pl daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do internetu. Zawsze można dodać wpis, sprawdzić historię walki z nałogiem lub też napisać do wybranej osoby. Można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek. 

W ramach projektu jest również tworzona baza lokalnych grup oraz ośrodków wsparcia z Rzeszowa. Mogą znaleźć się w niej wszystkie grupy związane z walką z uzależnieniem oraz dla rodzin osób uzależnionych, grupy wsparcia dla osób z depresją, chorobą, żałobą, bankructwem lub innym kryzysem życiowym.

Organizacje, które chcą bezpłatnie znaleźć się w tworzonej bazie, proszone są o kontakt pod numerem: 790 796 718 lub adresem: kontakt@grupawsparcia.pl. 

We wtorek webinar

W najbliższy wtorek (6 lipca) o 19:00 odbędzie się webinar organizowany przez GrupaWsparcia.pl. Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka Agata Ziobrowska – ekspertka platformy, która udziela również wsparcia psychologicznego dla grupy mieszkańców Rzeszowa.

– Podczas spotkania nasza ekspertka opowie, czym są błędy poznawcze, jak je rozpoznać i co zrobić, aby spojrzeć na świat bez okularów zniekształcających nasze postrzeganie rzeczywistości. Będzie mnóstwo praktycznych wskazówek, a także sporo przestrzeni na zadawanie pytań – zachęca Katarzyna Wojtachnio.

Spotkanie z ekspertem jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Odbędzie się na profilu platformy GrupaWsparcia.pl na Facebooku. Aby do niego dołączyć, wystarczy kliknąć TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama