Na długości prawie 1,1 km zostanie w Rzeszowie rozbudowana al. Jana Pawła II. Powstaną też chodniki, ścieżki rowerowe. Uwaga, będą utrudnienia w ruchu.

Rozbudową al. Jana Pawła II zajmie się firma Skanska, która wygrała przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Za swoją prace otrzyma prawie 9,6 mln zł. Prace ruszą w drugiej połowie sierpnia br. i potrwają około cztery miesiące – do grudnia.

– Rozbudujemy ul. Jana Pawła II na odcinku ok. 1,1 km – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Ponadto, przebudowane zostaną ul. Miejska na odcinku ok. 33 m oraz ul. Senatorska na długości 130 m – mówi Adam Drożak z rzeszowskiego oddziału firmy Skanska.

Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z al. Jana Pawła II. Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkowa, druga w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów

– Prace obejmą również przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury kolidującej z inwestycją: sieci energetyczne, wodociągowe, teletechniczne, gazowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa – dodaje Drożak.

Skanska na czas robót będzie musiała także przestawić pomnik Jana Pawła II. Stoi on w takim miejscu, który utrudniałby prowadzenie inwestycji. – Nowa nawierzchnia i skrzyżowania poprawią komfort jazdy. Będzie także bezpieczniej – zapewnia wykonawca robót.

Skanska twierdzi, że istotnym etapem prac będzie budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest tu konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy Budziwój powodziami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Prace będą polegały przede wszystkim na przebudowie głębokich i niebezpiecznych rowów wzdłuż ulic, dzięki czemu mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia – zaznacza Adam Drożak.

Wyzwaniem będzie czas. Inwestycja rozpocznie się po długim sierpniowym weekendzie. Skanska zapewnia, że roboty będzie chciała maksymalnie przyspieszać.

– Na placu budowy pojawi się duża ilość maszyn i samochodów dostawczych. Prace będziemy prowadzić od godz. 6:00 do 22:00 – zapowiada Drożak. – Apelujemy do mieszkańców i kierowców o szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac. Ruch będzie się odbywał wahadłowo – dodaje.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że mieszkańcy będą mieli bezpieczny wyjazd i dojazd do domów znajdujących się wzdłuż remontowanej trasy.

– Nie wykluczamy także całkowitego zamknięcia drogi, za wyjątkiem dojazdów do posesji dla  mieszkańców – mówi Adam Drożak. Skanska asekuracyjne zastrzega, że termin zakończenia robót może się przeciągnąć, jeżeli np. pogoda nie będzie dopisywać.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama