Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Rzeszowska firma MG Infrastruktura otrzymała od miasta teren pod rozbudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Chodzi o skrzyżowanie przy restauracji McDonald’s. Najgorzej mają kierowcy, którzy chcą wyjechać z Mieszka I na Lwowską w kierunku centrum miasta. Muszą przejechać przez dwa pasy i przepuścić auta jadące z przeciwnej strony. Stoją więc na środku skrzyżowania.

Lekiem na rozwiązanie problemu jest m.in. sygnalizacja świetlna.

Inwestycja nie należy do najtańszych. Miasto chciało na nią wydać prawie 3,9 mln zł, ale wynik przetargu przerósł pierwotne założenia drogowców. Oferty były dwie: Strabag zaoferował 6,7 mln zł, MG Infrastruktura Marian Wołczyk z Rzeszowa – 5,5 mln zł.  

Miasto miało dylemat – przetarg powtarzać lub dołożyć brakujące pieniądze do tańszej oferty. Wybrano drugie rozwiązanie, na co w lipcu zgodzili się miejscy radni. Przebudowa skrzyżowania była uzależniona od tego, czy miasto dostanie na inwestycję unijne wsparcie.

Tak się stało, miasto otrzymało więc „zielone światło” do podpisania umowy z firmą MG Infrastruktura. We wtorek przekazano jej teren inwestycji. Zakres prac będzie spory, obejmie nie tylko budowę świateł i zmianę geometrii skrzyżowania.

Wykonawca przebuduje ul. Lwowską na odcinku o długości 270 m, wybuduje chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, przebuduje zatoki autobusowe i sieć podziemną. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I obejmie odcinek o długości 120 m.

– Podbudowa drogi zostanie wzmocniona, powstaną chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa. Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem przyszłego roku – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama