Dzisiaj (22 kwietnia) rozpoczynają się pierwsze prace przy budowie centrum usługowo-rozrywkowego Res-Vita w Rzeszowie. W pierwszej kolejności zostanie wyburzone lodowisko Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Prace rozpoczną się po godz. 12:00. W pierwszej kolejności z lodowiska musi zostać ściągnięty glikol. Jest tego około 3 ton, choć tak naprawdę trudno określić dokładną ilość. Jesteśmy przygotowani na dużo więcej glikolu, który trzeba będzie usunąć. Od soboty prace będą już prowadzone pełną parą – mówi Adam Niedzielski, pełnomocnik spółki Res-Vita.

Centrum usługowo-rekreacyjne Res-Vita powstanie przy skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego na 5-hektarowej działce. Zostanie wybudowane m.in. na terenach, gdzie obecnie znajduje się lodowisko Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Lodowisko zostanie wyburzone. Prace mają się zakończyć do 20 maja.

W ramach pierwszego etapu budowy Res-Vity powstanie około 19-metrowy budynek o powierzchni ok. 30 tys. m kw. Będzie miał sześć kondygnacji. Parter jest przeznaczony na usługi i handel, na trzech kolejnych będzie lodowisko  o wymiarach 60 x 30 m, tor rolkowy, ścianka wspinaczkowa i skatepark.

Najwyższe kondygnacje zarezerwowana są na parking dla samochodów. Budowa Res-Vity będzie kosztowała ok. 300 mln zł. Prace muszą się zakończyć do czerwca 2018 r. Jeżeli tak się nie stanie, inwestor może stracić 2-hektarową działkę, którą klubowi Resovia przekazało miasto Rzeszów w wieczyste użytkowanie.

Drugi etap Res-Vity zakłada budowę od strony ul. Wyspiańskiego dwóch wieżowców  o wysokości 90 m (ok. 30 pięter).  W wieżowcach zaplanowano biura i mieszkania. Na ten etap inwestycji spółka Res-Vita niedługo wystąpi z wnioskiem o pozwolenie na budowę. O całej inwestycji więcej pisaliśmy także TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama