rynek-rzeszow
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W czwartek (24 września) ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Jest mało czasu, tylko 6 dni. 

W tym roku miasto na RBO postanowiło przeznaczyć 8 mln zł, o 2 mln zł mniej niż w ub. r. Bez zmian z kolei został podział na kategorie, do których można zgłaszać projekty. Podobnie jak w latach poprzednich jest ich trzy: I – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej (4 mln zł), II – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej (3,2 mln zł) i III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (800 tys. zł.).

Maksymalna wartość jednego zgłoszonego zadania wynosi dla kategorii I – 1 mln zł, II – 200 tys. zł, III – 50 tys. zł. 

Projekt w dniach 24-30 września może zgłosić grupa 15 mieszkańców Rzeszowa – TUTAJ. Zgłaszający nie muszą być zameldowani w Rzeszowie. Bez znaczenia jest także wiek. Problemy związane ze zgłaszaniem projektów online można sygnalizować, dzwoniąc na infolinię Urzędu Miasta: 1 77 88 99 00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Weryfikacja projektów nastąpi w dniach 1-9 października. Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania będzie dostępna 12 października, po tym terminie w dniach 13-19 października będzie można zgłaszać uwagi do listy. Głosowanie ruszy 23 października i potrwa do 2 listopada. Wyniki RBO 2021 będą znane 3 listopada.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama