Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

Ponad 100 osób bierze udział w kolejnej edycji Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbywa się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie. Dwutygodniowe warsztaty, prowadzone przez grupę dziesięciu wolontariuszy z amerykańskiego miasta Buffalo, potrwają do 29 lipca.

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to coroczne przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy partnerskiej miast Buffalo i Rzeszowa.

Językowe warsztaty prowadzone są przez nauczycieli – wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy od 1991 roku przylatują do Rzeszowa, by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego, przekazując równocześnie szeroką wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego, a w szczególności partnerskiego miasta Buffalo.

27. edycja kursu rozpoczęła się 17 lipca. Za jej przygotowanie i realizację odpowiedzialna jest organizacja „Pomost International” w Buffalo (USA), Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W trakcie dwóch tygodni wszystkie zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, na podstawie podręcznika opracowanego przez nauczycieli kursu. Językowe warsztaty dla uczestników realizowane są w formie kursu całodziennego dla młodzieży i osób dorosłych oraz kursu wieczorowego dla osób dorosłych – poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Uroczyste zakończenie kursu zaplanowano na 29 lipca w ZSO nr 4. Wówczas odbędzie się podsumowanie dwutygodniowych warsztatów, a uczestnicy zajęć otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama