47. piesza pielgrzymka z Rzeszowa do Jasnej Góry w Częstochowie ruszyła w 300 km drogę po mszy na placu przed kościołem farnym. Przed wyjściem w trasę jedna para wzięła ślub.
600 pątników dotrze do celu 13 sierpnia. Pielgrzymka podzielona jest na 14 kilkudziesięcioosobowych grup noszących imiona świętych i błogosławionych.
Średnia wieku rzeszowskich pątników to 38 lat. Do częstochowskiego sanktuarium w tym roku idzie 70 studentów ( w ub. r. było pięcioro), 100 dzieci, w tym prawie czterdzieścioro poniżej 10. roku życia.
Wśród pątników idzie 34 weteranów. To osoby, które uczestniczą w pielgrzymce co najmniej 20 raz. Dla 150 osób będzie pierwsza pielgrzymka.
(red)
600 rusza z Rzeszowa na Jasną Górę. W niedzielę rano utrudnienia w ruchu
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Rzeszów: Pijany kierowca rozbił auto i staranował ogrodzenie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-beskidzka-rzeszow1-218x150.jpg)

![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)










![Gigant nad Sanem nabiera kształtów. Zobaczcie budowę najdłuższego mostu na Podkarpaciu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/most-stalowa-wola-san2026-218x150.jpg)




















![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






