Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Do wtorku 26 grudnia na podkarpackich drogach potrwa policyjna akcja „Boże Narodzenie 2017”. Funkcjonariusze nie będą pobłażliwi dla kierowców.

Akcja „Boże Narodzenie 2017” rozpoczęła się w piątek. Policjanci drogówki są obecni na trasach w całym województwie, przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast. Pojawiło się więcej radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, które są wyposażone w wideorejestratory.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapewnia, że funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Przez najbliższych pięć dni policja spodziewa się wzmożonego ruchu. Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tego kierowcy mogą się spodziewać w czasie akcji „Boże Narodzenie 2017”.

– Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, policjanci będą kierować samochody na objazdy, a w razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem – poinformowała KWP w Rzeszowie.

Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Ubiegłoroczne święta na podkarpackich drogach były wyjątkowo bezpiecznie. W ciągu trwającej wtedy czterodniowej akcji doszło do siedmiu wypadków. Nikt nie zginął, 12 osób zostało rannych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama