Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, zapięte pasy kierowców i pasażerów oraz dzieci w fotelikach – na to od piątku szczególną uwagę zwracają policjanci rzeszowskiej drogówki. Policyjna akcja „Wielkanoc 2018” na drogach potrwa do wtorku 2 kwietnia. 

W czasie akcji „Wielkanoc 2018” kierowcą muszą się spodziewać wzmożonych kontroli. Na drogach pojawiło się więcej funkcjonariuszy. Oprócz kontroli, policjanci w miejscach o największym natężeniu ruchu czuwają nad jego płynnością.

Funkcjonariusze reagować będą na szczególnie niebezpieczne wykroczenia: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci zalecają kierowcom, by przed podróżą sprawdzili, czy samochód posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy w aucie jest gaśnica, koło zapasowe itp., dokumenty zarówno samochodu jak i kierowcy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci radzą, by przed dłuższym podróżami wyjechać odpowiednio wcześniej, a tym samym uniknąć niepotrzebnego pośpiechu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama