Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

Ponad 14,5 mln zł pochłonie budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej, fragmentu ul. Słoneczny Stok oraz skrzyżowania pomiędzy nimi. Droga ma poprawić komunikację na zachodzie Rzeszowa, będzie nią można dojechać do bloków SIM.

Połączenie ulic Wołyńskiej i Słoneczny Stok będzie miało ok. 700 m długości i 7 m szerokości. Częścią inwestycji jest także budowa chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz zbiornika retencyjnego.

Na lipcowej sesji Rady Miasta radni zgodzili się zwiększyć pieniądze na inwestycję, gdy się okazało, że oferty czterech firm, które wystartowały w przetargu, znacznie przekraczają kwotę zapisaną w budżecie miasta. Oferty wahały się od ok. 14,5 mln do prawie 18 mln zł.

Rada zwiększyła finansowanie inwestycji o około 6 mln zł. Miasto podpisało umowę z firmą Strabag. To ona za ponad 14,5 mln zł wybuduje drogę. Prace ruszyły pod koniec lipca.  Strabag ma 16 miesięcy na wykonanie kontraktu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nowa droga połączy osiedle Kotuli z osiedlem Staroniwa. Będzie przebiegać od ul. Wołyńskiej do ul. Potokowej. – Na początek jednak trzeba wybudować połączenie ulicy Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok – wyjaśnia Marcin Piecyk z Urzędu Miasta Rzeszowa. 

To kluczowa inwestycja drogowa, by mogła z kolei ruszyć budowa mieszkań czynszowych na Wołyńskiej. Ma ich być około 850. W pierwszym etapie – 400. Przewiduje to podpisana niedawno umowa o powołaniu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Ziemi Podkarpackiej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama