Reklama

Ważna informacja dla kierowców. W związku z rozpoczęciem budowy drogi lotniskowej będą utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką nr 869 w Rudnej Małej.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej węzeł A4 Rzeszów-Zachodni z węzłem S19 Jasionka, wkroczyła w fazę budowlaną Droga będzie połączona z istniejącymi drogami krajowymi: nr 9 Radom-Barwinek i nr 19 Kuźnica-Rzeszów, a także linią kolejową L71 Ocice-Rzeszów.

Rozpoczął się czwarty z pięciu etapów inwestycji. Powstanie połączenie drogowe pomiędzy węzłem „Jasionka” na drodze ekspresowej S19 Lublin–Rzeszów, a węzłem Rzeszów Zachodni na autostradzie A4. Będzie ono częścią projektowanych zmian w układzie komunikacyjnym lotniska w Jasionce, przylegających do niego terenów inwestycyjnych oraz na terenie Rogoźnicy.

Roboty mają być zakończone pod koniec listopada przyszłego roku.

W najbliższym czasie Strabag, wykonawca inwestycji, rozpocznie likwidację wysepek na DK nr 9. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie twierdzi, że te prace nie powinny powodować większych utrudnień w ruchu, ale to wcale nie oznacza, że nie będzie ich w ogóle.

Najprawdopodobniej w drugiej połowie października ruch zostanie przesunięty na prawą stronę krajowej „9” – jadąc z Rzeszowa w kierunku Mielca. Zostaną zlikwidowane lewoskręty na drodze wojewódzkiej i krajowej, a na pozostałych zjazdach i skrzyżowaniach będzie obowiązywał nakaz jazdy.

PZDW apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.