Reklama

Ponad 5 mln złotych będzie kosztowała nowa hala sportowa Uniwersytetu Rzeszowskiego, która powstaje na terenie uczelnianego kampusu przy ul. Zelwerowicza w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Uniwersyteckie Centrum Sportu – tak będzie się nazywał nowy obiekt UR. Budynek powstającej hali będzie częściowo dwukondygnacyjny i jego kubatura wyniesie prawie 18 tys. m sześciennych. Budynek będzie miał wysokość ponad 10 metrów.

– Na parterze będzie się mieściła się sala sportowa o wymiarach 44 x 24 m, gabinet nauczycieli wychowania fizycznego, szatnie z toaletami, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, toaleta dla niepełnosprawnych, magazyn sprzętu sportowego – mówi Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na piętrze hali powstanie widownia na 218 miejsc, sale gimnastyczne, ogólnodostępne toalety. W budynku będą dwie klatki schodowe, winda dla osób niepełnosprawnych i korytarz z dwoma wyjściami na zewnątrz.

– Forma architektoniczna budynku hali będzie nawiązywała do istniejącej zabudowy –  twierdzi Ulita.

Budowa hali będzie kosztowała 5,2 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i budżetu UR. Inwestycję realizuje firma Skanska. Halę ma wybudować w ciągu siedmiu miesiącu – do marca 2017 r. Obiekt do użytku ma zostać oddany miesiąc później.

– Hala będzie wykorzystywana przez sekcje sportowe AZS UR, studentów i pracowników. Będzie obiektem do profesjonalnych ćwiczeń, jak również rekreacyjnym – zapowiada Maciej Ulita.

Uniwersytet planuje również wynajmować halę podmiotom zewnętrznym na zasadach komercyjnych, co oznacza, że za wynajem trzeba będzie płacić.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: