Ruszyła budowa nowej szkoły SMS Resovia Rzeszów i bursy dla sportowców

16 mln zł pochłonie budowa nowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów wraz z bursą dla młodych sportowców. 

 

Wizualizacje: Pracownia Projektowa Architektoniczno-Budowlana Orlewski

W poniedziałek w południe wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, która powstanie przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Inwestorem jest firma Handlopex, jeden ze sponsorów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Obecnie uczniowie SMS (jest ich ponad 300 w klasach 4-8 na poziomie podstawówki i 1-4 na poziomie szkoły średniej) lekcje mają w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wyspiańskiego. SMS ma tylko swoje trzy boiska: dwa trawiaste i jedno sztuczne. 

Teraz SMS będzie miał własny budynek szkolny wraz z bursą. 

Rozpoczęcie budowy nowego obiektu było możliwe dzięki przekazaniu przez miasto działki. Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na to w grudniu 2019 roku. – SMS może liczyć na dalszej wsparcie rady – zapewnia Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa, fan Resovii.

Milowy krok 

Budynek Szkoły Mistrzostwa Sportowego będzie miał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 3357 m kw. Na najniższej zaplanowano 5 sal lekcyjnych i 3 pracownie (plastyczna, chemiczna, fizyczna). Sale będzie można dzielić na mniejsze. 

Na parterze będą także gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów. Powstanie także strefa wypoczynkowa, w której będzie można oglądać telewizję, grać w piłkarzyki i tenis stołowy. Powstanie również pokój ciszy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dwie wyższe kondygnacje budynku zostaną wykorzystane na bursę dla około 150 młodych sportowców. Będzie w niej 50 trzyosobowych pokoi w pełni wyposażonych, w każdym przewidziano łazienkę. W budynku zostanie także zamontowana winda. 

– Powstanie nowej szkoły wraz bursą to milowy krok do edukacji sportowej – cieszy się Dariusz Jęczkowski, dyrektor ds. sportowych w SMS Resovia Rzeszów. – To będzie kolejna perełka w koronie inwestycyjnej Rzeszowa – uważa prezydent miasta, Konrad Fijołek. 

Budowa ma się zakończyć się w sierpniu 2023 roku. Inwestycje pochłonie 16 mln zł i jest w całości finansowana przez Handlopex. 

Kapsuła czasu 

Podczas poniedziałkowej uroczystości wmurowano kapsułę czasu. Znalazły się w niej list erekcyjny z podpisami gości, koszulka SMS, poniedziałkowe wydania gazet, kalendarz na rok 2022 ze zdjęciami drużyn piłkarskich Akademii SMS Resovia, pendrive z filmami o SMS.

Kapsuła ma zostać otwarta 1 września 2112 roku – w 100. urodziny SMS Resovia.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama