Ruszyła loteria „Mieszkam w Rzeszowie”. Nagrody za zameldowanie

2
Reklama

Czwarta edycja loterii „Mieszkam w Rzeszowie” właśnie ruszyła. Każdy, kto zameldował się w ostatnim czasie w Rzeszowie, może się zgłosić do końca października i powalczyć o atrakcyjne nagrody.

 

W niedzielę (6 maja) zakończyła się pierwsza z dwóch loterii organizowanych przez rzeszowski magistrat – „Rozlicz PIT w Rzeszowie. Losowanie nagród odbędzie się 17 maja.
Teraz przyszedł czas na kolejną loterię –  czwartą odsłonę „Mieszkam w Rzeszowie”, która będzie trwała od 7 maja do 31 października. W loterii może wziąć udział każdy mieszkaniec, który zameldował się w Rzeszowie (z innej gminy) – od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2018 r. i ukończył 18 lat.

Zgłoszenia do loterii są przyjmowane za pośrednictwem strony www.loteriarzeszow.pl lub kuponu wrzuconego do urny w Punktach Obsługi Mieszkańców, Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta i rzeszowskich Urzędach Skarbowych.

– Do loterii najlepiej zgłaszać się drogę elektroniczną, ponieważ wówczas łatwiej jest zweryfikować błąd – jeśli go popełnimy nie przejdziemy do następnej strony. W papierze takiej możliwości nie mamy. Prosimy też pamiętać o wpisywaniu telefonu kontaktowego, na który będziemy dzwonić po losowaniu do zwycięzców – instruuje Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor wydziału promocji i współpracy międzynarodowej w rzeszowskim magistracie.

Na mieszkańców Rzeszowa w loterii czekają ciekawe nagrody, które bardzo ułatwiają prace domowe lub sprawiają przyjemność. Wśród nich znajdziemy: thermomix, telewizor Sony KD, aparat fotograficzny Canon EOS 750D, ekspres ciśnieniowy Delonghi ECAM, odkurzacz Dyson V8 Absolute, generator pary Philips.

Na laureatów czekają także: Xbox one 1 TB slim z grą, oczyszczacz powietrza AIRFREE, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3, czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3. Łączna wartość nagród w loterii wynosi prawie 23 tys. zł. – Miło jest dawać nagrody. Sprawa nam to ogromną przyjemność – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

– Cieszymy się, że ludzie do nas przyjeżdżają – tu żyją, tu płacą podatki, dzięki czemu rośnie także nasz budżet – podkreśla.

Koszt organizacji całej loterii „Mieszkam w Rzeszowie” to prawie 41 tys. zł, ale jak twierdzą urzędnicy to i tak się opłaca, bo wpływy z podatków do budżetu z roku na rok również są coraz większe. W 2015 roku było to prawie 214 mln zł, a w 2017 roku –  już ponad 245 mln zł.

Z roku na rok rośnie także liczba osób zameldowanych – w 2014 roku było to 14 784, a w 2017 liczba ta wyniosła już 15 297. Na dzień 2 maja br. w Rzeszowie zameldowanych 190 113 mieszkańców. – Chcę, abyśmy szybko dobili do 200 tysięcy. Szacujemy, że w Rzeszowie mieszka około 220 tys. ludzi – mówi Tadeusz Ferenc.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.